GOSPODARSKI KAZALNIKI
Po podatkih AJPES in SURS je leta 2022 na območju LAS Goričko delovalo 4.124 gospodarskih subjektov (2 % vseh gospodarskih subjektov v Sloveniji), ki so skupno zaposlovali 15.702 oseb (1,9 % vseh zaposlenih v Sloveniji).
Glede na koeficient razvitosti občin, ki prikazuje razlike med slovenskimi občinami (povprečje za Slovenijo je 1,00), dosega na območju LAS le mestna občina Murska Sobota koeficient razvitosti nad slovenskim povprečjem (1,03). Koeficient razvitosti vseh preostalih občin LAS Goričko je nižji od slovenskega povprečja, in sicer je še najvišji v občini Tišina (0,90), občini Moravske Toplice (0,84) in občini Puconci (0,83).
Na območju LAS Goričko je bilo v letu 2022 registriranih 1.711 samostojnih podjetnikov (1,5 % vseh samostojnih podjetnikov v Sloveniji), ki so skupno zaposlovali 2.112 ljudi (2,1 % vseh zaposlenih pri samostojnih podjetnikih v Sloveniji). V primerjavi z letom 2014 se je število zaposlenih oseb pri samostojnih podjetnikih povečalo za dobrih 47 %.
V Sloveniji je bilo v letu 2023 registriranih 265 socialnih podjetij, od tega jih je imelo sedež na območju LAS Goričko 22 (8,3 % vseh socialnih podjetij v Sloveniji oziroma 61 % vseh socialnih podjetij v Pomurski regiji).
KMETIJSTVO IN GOZDARSTVO
Na območju LAS Goričko je bilo v letu 2020 skupno 3.373 kmetijskih gospodarstev, kar je predstavljalo 4,9 % vseh kmetijskih gospodarstev v Sloveniji. Število kmetijskih gospodarstev na območju LAS Goričko se je z zadnjem desetletju zmanjšalo za 18,4 %. V zadnjih desetih letih se je na območju LAS Goričko za več kot 20 % zmanjšal delež kmetijskih gospodarstev, ki redijo živino. Kljub pomembnosti kmetijstva v občinah LAS Goričko se kmetijstvo, še posebej na območju Goričkega, intenzivno opušča, kar se v prostoru odraža tudi v zaraščanju kmetijskih zemljišč, ki jih je po podatkih iz leta 2016 več kot 1.500 ha.
Ekološko kmetijstvo predstavlja trajnostno alternativo konvencionalnemu kmetovanju, ki prispeva k ohranjanju okolja, biodiverzitete in zagotavljanju zdrave hrane za ljudi. V kolikor je bilo v letu 2014 v ekološko kmetovanje vključenih 55 kmetijskih gospodarstev, jih je bilo v letu 2022 v ekološko kmetovanje vključenih že 117 (46,6 % vseh ekoloških kmetij v 18 Pomurski regiji oziroma 2,7 vseh ekoloških kmetij v Sloveniji).
Po razpoložljivih podatkih Zavoda za gozdove RS pokrivajo gozdovi okoli 33 % območja LAS Goričko, kar je sicer manj kot je gozdnatost Slovenije (58 %) in za 2 odstotni točki manj kot je bila gozdnatost območja LAS Goričko v letu 2005, pri čemer so velike razlike med samimi občinami.
TURIZEM
Območje LAS Goričko ponuja bogato naravno in kulturo dediščino ter je zato vse bolj privlačna turistična destinacija. Uveljavljen je predvsem zdraviliški turizem (Moravske Toplice), katerega dopolnjujeta podeželski turizem ter v zadnjem času vse bolj razvijajoč kolesarski turizem. Največ ponudnikov nastanitev se nahaja na območju občine Moravske Toplice, in sicer 200 (77 %).
DOMAČA OBRT
Na območju LAS Goričko obstaja več vrst obrti, ki predstavljajo bogato dediščino območja in so pomemben del lokalne kulture in dediščine. Med najbolj ohranjene obrti na območju LAS Goričko prištevamo lončarstvo (dolga tradicija izdelovanja glinenih izdelkov), vrvarstvo, pletarstvo, čebelarstvo in medičarstvo ter slamokrovstvo.